
Kunstmatige intelligentie in het ERP-systeem
Kunstmatige intelligentie vindt steeds meer zijn weg naar Industrie 4.0. Maar wie gebruikt ze en voor wie is het minder van toepassing?
Elke vierde machine in productiehallen heeft nu kunstmatige intelligentie, maar in de ERP-systemen van veel kleine en middelgrote bedrijven doet men het zonder de geavanceerde systemen.
Veel bedrijven, vooral in discrete productie, zijn nog maar net begonnen met kunstmatige intelligentie in ERP-systemen. Hierdoor kunnen veel machines de beste tijd voor onderhoud berekenen, eventuele reserveonderdelen laten zien en het minste productieverlies laten zien, alles in real-time. Klachten van klanten kunnen ook vooraf worden berekend tijdens de productie. Wat zinvol is in grootschalige productie, zijn niet onbelangrijke problemen voor het MKB. Kunstmatige intelligentie vereist namelijk heel veel gegevens om algoritmen te genereren die betrouwbare voorspellingen produceren.
Evenzo is de implementatie van AI nog steeds een probleem, omdat de systemen complex zijn en voor elke productie afzonderlijk worden aangepast, wat verder gepaard gaat met kosten. Daarbij komt nog de vaak ontbrekende expertise in het midden- en kleinbedrijf. Kunstmatige intelligentie biedt al zeer goede oplossingen voor individuele processen, van een ERP-systeem dat autonoom complexe bedrijfsprocessen beheert, ook al is het nog ver weg, aldus Frank Termen, hoofd software bij Bitkom in een rapport van IT- BUSINESS.de. Volgens Termen zou dit jaren of decennia in beslag nemen.
Hier wordt AI regelmatiger gebruikt en Industrie 4.0. vordert. Elke vierde machine is al verbonden met internet en het aantal neemt toe. Het staat buiten kijf of AI in de toekomst zijn weg zal vinden in ERP-systemen, maar hoe snel en met welke intensiteit, onzeker.
14 mei 2019
Start uw ERP selectie
Ontdek welke ERP systemen het beste passen bij uw onderneming
Axelio brengt Microsoft-specialismes onder één paraplu samen
De digitalisering van het mkb heeft de afgelopen anderhalf jaar een vlucht genomen. Hoewel technologie prachtige kansen biedt, is het voor veel ondernemers geen gesneden koek.
Lees verderLeren van start ups in digitale transformatie
Start-ups zijn een goede leidraad voor kleine en middelgrote ondernemingen bij hun digitaliseringsinspanningen.
Lees verderOrgani is Qfor-gecertificeerd én erkend dienstverlener voor de kmo-portefeuille
Met enige trots mogen we bekendmaken dat Organi gecertificeerd is voor zowel Qfor als de kmo-portefeuille (inzake opleiding en advies).
Lees verder